Cantürk FM


Şüheda Aydoğan-Gününtadı

Şüheda Aydoğan-Gününtadı

Şüheda Aydoğan-Gününtadı

Alternatif ve akustik tınılı teklilerinin yanı sıra ortak çalışma olan teklileriyle de dinleyicilerin beğenisini kazanan Şüheda Aydoğan, 2021 içinde iki ortak çalışmayı; Alptekin Ünal ile “Kov Aklı” ve Bedirhan Aktekin ile “Burası Benim Diskom”u dinleyicilerle buluşturmuştu. Şimdi ise Aydoğan, yine solo bir tekliyi dinleyicilerle buluşturuyor : Gününtadı…

Bağımsız olarak yayınlanan ve akustik, chill tınılar taşıyan gününtadı’nın sözü ve müziği Şüheda Aydoğan’a aitken, teklinin düzenlemesi ise Bedirhan Aktekin imzası taşıyor. Şüheda Aydoğan, Gününtadı’nı şu sözlerle anlatıyor:

“Gününtadı, biraz alternatif müzik tadında, akustik ve ‘chill’ bir şarkı oldu bence. Genel olarak akustik şarkılarım bu yönde ilerliyor şu ana kadar. Şarkının sözlerini yazma sürecim pandemi evresinde evde geçirdiğimiz sıkıcı günlerden yaz döneminde kalkan yasaklar sonrası tatile çıktığım döneme kadar ilerledi aslında. Şarkı sözlerinin ikinci kısmındaki ‘gün elimde perdenin ardında bile’ kısmı biraz da bu evde kalınan odaya sıkıştığım kısımlara hitap ediyor ama yine de kendimle vakit geçirmekten keyif alıyorum. Bunun dışında doğum günüm geldi; büyüyorum, ve aslında ‘tek yön biletle görmüş geçirmişim kendimce’… Bu ‘tek yön bilet’ kavramını vurgulamamın sebebi yaşantım boyunca tek yön ilerleyip büyümem ve olgunlaşmam aslında. Ek olarak şarkıdaki karakter belirli gün ve haftalardan birinde aşık oluyor ve her şey biraz daha güzelleşiyor. Yani sıkıcı günlerden eğlenceli, dolu dolu, mutlu ve enerjik günlere bir geçiş havasında; benim için yaz mevsimi kokan sakin bir şarkı oldu kendisi, iyi dinlemeler!”

Gününtadı, başta Spotify olmak üzere dijital platformlarda.

Suheda Aydogandan Akustik Tinili Yaz Kokan Bir Tekli Gununtadi 300x300 - Şüheda Aydoğan-Gününtadı

Sosyal Medyada Paylaşın
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

İSTEK ŞARKI / MESAJ GÖNDER