Cantürk FM


Hangi Türk İsviçre Adına Eurovision’a Katılmaya Hazırlanıyor?

Hangi Türk İsviçre Adına Eurovision’a Katılmaya Hazırlanıyor?

Hangi Türk İsviçre Adına Eurovision’a Katılmaya Hazırlanıyor?

Türküleri dünya sounduyla birleştirerek kendisine has bir müzikal çizgi çizen Seher Dilovan, Müzik Habercisi Programında Michael Kuyucu’ya sürpriz bir müjde verdi. Kısa bir süre önce oğlu Alan Dere ile “Tadım Tuzum” adlı şarkıda düet yapan Seher Dilovan, Michael Kuyucu’ya oğlu Alan Dere’nin İsviçre adına Eurovision Şarkı Yarışması finallerine hazırlandığını açıkladı. Dilovan, oğlu Alan Dere’nin İsviçre adına Eurovision Şarkı Yarışmasında yarışmak üzere içinde Fransızca içeren İngilizce bir şarkı hazırladığını söyledi.

İşte Seher Dilovan’ın Michael Kuyucu’ya Yaptığı Eurovision Açıklaması:

Seher Dilovan , Michael Kuyucu’ya yaptığı açıklamada “Alan Dere, İsviçre’de şu anda. İsviçre için Eurovision için hazırlıklara başladı, şarkısını yaptı, sundu, sonuç bekliyoruz Ocak ayının başı gibi inşallah güzel bir haber gelirse kamuoyu ile paylaşacağız. Duyuracağız. İsviçre televizyonlarına tüm vatandaşlarımızı, özellikle yurtdışında dostlarımızı Alan Dere’ye oy vermeleri için bekleyeceğiz. İnşallah o seviyeye gelelim. Şarkının %80’i İngilizce, %20’si Fransızca çok etkileyici bir aşk şarkısı. Şarkının adı “Right Person Wrong Time”.

Türkiye Eurovision Şarkı Yarışmasında Yer Almalı

Müzik Habercisi ‘ne konuk olan Seher Dilovan, Türkiye’nin Eurovision Şarkı Yarışmasına katılmamasına bir anlam veremediğini, sonuçtan korkulmaması gerektiğini ve Türkiye’nin Anadolu’dan makam ve melodilerle yarışmaya katılması gerektiğini söyledi. Seher Dilovan Türkiye’nin Eurovision Serüveni ile ilgili: “Türkiye’nin Eurovision Şarkı Yarışmasına katılmaması çok büyük bir kayıp, çünkü Anadolu’nun beşiğinde, Anadolu’da her kültürden, aynen bir arının her çiçekten bal alması gibi var olan bir müzik söz konusu.

Buradan Eurovision’a katılmamak çok büyük bir eksiklik. Bakın Sertap Erener’in yaptığı müzik, keza Hadise’nin yaptığı şarkı, bunlar kıymetliydi sonra Manga değil mi? Güzel rakamlar, güzel dereceler yakaladılar. Türkiye’nin eksikliği büyük bir kayıptır.

Türkiye mutlaka o değerli müziği ile o her daldan her çiçekten tat içeren müziği ile mutlaka Eurovision’da yer almalı. Çekinmemek lazım oy alır mıyız almaz mıyız, hayır müzik iyi yapılmışsa mutlaka karşılığını alacaktır. Altın altındır, çamura da batsa üstüne su döktüğünüzde pırıl pırıl parlayacaktır. Bu sene olmaz seneye olur, öbür sene olur ısrarla katılmak gerekiyor.”

Hangi Turk Isvicre Adina Eurovisiona Katilmaya Hazirlaniyor - Hangi Türk İsviçre Adına Eurovision’a Katılmaya Hazırlanıyor?

Sosyal Medyada Paylaşın
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

İSTEK ŞARKI / MESAJ GÖNDER